sobota, 17 stycznia 2015

Pan George Soros...


znany na świecie spekulant i finansista - znowu chce robić korzystne dla niego interesy. Robi interesy od lat czterdziestych, jeszcze w Budapeszcie. Rocznik 1930. W roku 1992 grał na osłabienie funta- zarobił z miliard dolarów. Bardzo sprytny człowiek, ale oprócz finansów zajmuje się polityką Tworzy instytuty społeczeństw otwartych. Mówiąc wprost: nienawidzi państw narodowych. Dlaczego go tak wkurzają państwa narodowe?

Obecnie lobbuje na rzecz zwiększenia pomocy finansowej dla Ukrainy, aby zrównoważyć straty gospodarcze spowodowane przez rosyjskie sankcje i walki z separatystami. Jego zdaniem z pomocy przyznanej w przeszłości przez Unię Europejską Węgrom i Rumunii nie wykorzystano dotąd 47,5 miliarda dolarów, a z unijnego mechanizmu stabilizacji finansowej dla Irlandii i Portugalii nie wykorzystano 15,1 miliarda dolarów. Zasugerował on więc, żeby po zmianie przepisów Unii Europejskiej, można te pieniądze przeznaczyć na wsparcie dla Ukrainy.

Dlaczego tak bardzo zależy mu na wsparciu Unii Europejskiej przeciwko Rosji? Związany z Bilderberg Grup - międzynarodowym gremium grandziarzy - którzy próbują kręcić sprawami tego świata. W roku 2000 został Człowiekiem Roku według Gazety Wyborczej. Ach, „Człowiekiem Roku”??? Za budowanie społeczeństw otwartych, to znaczy otwartych na wszystko co z zewnątrz może zagrozić spoistości państwa. Żeby tylko nie było to normalne państwo. Najlepiej zadłużone i płacące odsetki różnym międzynarodowym grandziarzom. Pan George Soros był uczniem pana Karla Poppera.

Tak jest zasłużony dla budowy społeczeństw otwartych, w Polsce między innymi przy pomocy Fundacji Batorego, że pan prezydent Bronisław Maria Komorowski odznaczył go w roku 2012 Gwiazdą Orderu zasługi Rzeczpospolitej Polskiej (???). Konia z rzędem temu, kto powie mi za co pan prezydent i Maria Komorowski odznaczył wroga Polski pana G.Sorosa? Może za utrzymywanie Fundacji Batorego - wtyczkę międzynarodowych grandziarzy w Polsce. A może za co innego, ale w takim razie za co?

Zdaniem spekulanta Sorosa dodatkowe pieniądze dla Ukrainy mogą także zapewnić Europejski Bank Inwestycyjny, Bank Światowy oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, a także Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który w ubiegłym roku przyznał Ukrainie 17 miliardów dolarów kredytu (!!!). A potem jeszcze ocenił, że Ukraina może jeszcze potrzebować 15 miliardów dolarów. Tylko 15 miliardów?

Popatrzcie Państwo jak złoczyńcy zachodzą państwo ukraińskie od tyłu. Tak jak nas. Zadłużyć, sprostytuować „elity” i doić w nieskończoność. To samo zrobią z Ukrainą - mają już Poroszenkę. Będzie im pomagał doić naród ukraiński. Pogonili Janukowicza - maja Poroszenkę, który wcześniej się inaczej nazywał. Jak te wszystkie międzynarodowe łapiduchy rzucą się na Ukrainę, to zrujnują ją i zadłużą na amen. Ukraińcy długo nie wygrzebią się spod zwałów długów.

Pan Soros będzie stręczył kredyty, a przyszli i obecni oligarchowie będą je sobie przywłaszczać - tak jak w Rosji za Jelcyna. Na Ukrainie wyrosną fortuny, a Ukraińcy będą spłacać długi - tak to jest pomyślane. Będzie to w ramach pomocy Ukrainie, żeby Ukraińcom żyło się lepiej i dostatniej- gdy będą napływać pożyczki- a potem przyjdzie depresja jak zaczną je spłacać. Najpierw euforia a potem oczywiście depresja. Jak u narkomana.

I to chce załatwić wielki filantrop ludzkości- George Soros... Na szczęście ma już swój wiek! Wiele złego już nie zrobi, ale jeszcze...

1 komentarz:


  1. Bezpłatny serwis ogłoszeniowy i katalog firm z Radomia. Praca Radom, nieruchomości Radom, ogłoszenia motoryzacyjne Radom. Korzystnie kupisz i sprzedasz. Oferty pracy Radom, nieruchomości Radom, Tu sprzedasz samochód, znajdziesz usługi. W prosty sposób dodasz darmowe ogłoszenie. Zasięgiem obejmujemy Radom i okoliczne miejscowości.

    Ogłoszenia Radom - Darmowe ogłoszenia Radom - Baza firm Radom - Radom Lokalne

    http://radomlokalne.pl/
    http://radomlokalne.pl/catalog

    OdpowiedzUsuń