czwartek, 15 stycznia 2015

Filozofia kłamstwa

Na kilka dni przed publikacją streszczenia raportu Senatu na temat brutalnych przesłuchań Centralnej Agencji Wywiadowczej siły Ludowej Republiki Stanów Zjednoczonych zostały postawione w stan gotowości we wszystkich ośrodkach poza granicami kraju. Raport z grudnia 2012 roku miał klauzulę tajności, bo Centralna Agencja Wywiadowcza nie zgadzała się na jego publikację. Nie znam prawa amerykańskiego, ale dlaczego służba wywiadowcza służąca państwu decyduje, czy coś ma być tajne czy nie? Jest prezydent - jest Kongres. Czy CIA jest państwem w państwie?

Prowadzący śledztwo z ramienia Senatu oskarżyli Centralną Agencję Wywiadowczą, że torturowanie Więźniów z Al- Qaidy” wykraczało daleko poza granice prawa”(???), a pozyskane informacje nie odegrały kluczowej roli w zlokalizowaniu szefa Al-Qaidy- Osamy bin Ladena. To znaczy, że gdyby nie wykraczało” daleko” poz granice prawa- to byłoby wszystko w porządku(???) Tylko jaka jest ta granica poza którą wolno przekraczać prawo? A skoro taka jest -to przesunąć do tej granicy prawo niech będzie zgodnie z przesuniętym prawem. Wtedy Ludowa Republika Stanów Zjednoczonych będzie państwem prawa.

A gdyby informacje pozyskane metodą tortur odegrały kluczową rolę w złapaniu księcia Osamę bin Ladena to też byłoby w porządku? A co z prawem? Skoro prawo przeszkadza Amerykanom, to zlikwidować prawo i sobie tym głowy nie zawracać. Robić wszystko bez prawa i nie będzie naruszenia prawa. Będzie można torturować do woli, nabijać na pal, posypywać solą rany, karmić solonymi śledziami i wyrywać paznokcie. Tym bardziej jak wieść inna niesie Osama bin Laden został złapany dużo wcześniej, jakieś piętnaście lat, a CIA nadal go szukała. I funkcjonariusze kasę brali. Potem go jeszcze raz złapali i jeszcze raz zabili a zwłoki natychmiast wyrzucili do oceanu. Dlaczego po drugim złapaniu natychmiast wyrzucili do oceanu? Nie robili żadnych badań DNA, żeby chociażby sprawdzić czy to jest on. Żeby go przypadkiem nie złapać trzeci raz. Kompletne jajca sobie z nas robią, myślą, że my wszyscy to głupcy i nie potrafimy kojarzyć podstawowych faktów.

W raporcie jest napisane,m że 80% programu przesłuchań Centralnej Agencji Wywiadowczej zostało zleconych psychologom(???), którzy za to psychologowanie wzięli ponad 80 milionów dolarów.. Raport mówi też, że CIA okłamywała Kongres i Biały Dom(!!!) Coś takiego! W kraju tak demokratycznym i prawnym jakim jest Ludowa Republika Stanów Zjednoczonych- CIA okłamywała Kongres i Biały Dom? To CIA jest państwem w państwie- i to wszystko w najwspanialszej demokracji świata. Najwspanialsza demokracja świata wszędzie chce wprowadzić demokrację.

Pamiętam jak Centralna Agencja Wywiadowcza okłamywała Biały Dom i Kongres w sprawie Iraku i jego śmiercionośnych broni. Do tej pory tych broni nie znaleziono, ale Saddam Husajna stracono. I podobno popierał islamskich terrorystów- co też nie okazało się prawdą. Bardziej prawda było narażanie się Izraelowi, a Ludowa Republika Stanów Zjednoczonych bezwzględnie popiera Izrael w każdych okolicznościach. Ludowa Republika Stanów Zjednoczonych zaczęła więc popierać demokrację w Iraku, w wyniku czego zrujnowano Irak i utorowano drogę dla islamistów Państwa Islamskiego.

To samo Unia Europejska z panem Tuskiem na czele chce uzbrajać banderowców na Ukrainie, żeby doszło do krwawej wojny przeciwko Polakom. Ten Donald Tusk poszedł już na całość przeciwko swojemu krajowi w którym mieszkał i w którym się wychował. Teraz służy okropnej Unii Europejskiej, która stanowi państwo w Europie i ma swoje interesy. Są one na ogół sprzeczne z interesami Polski i Polaków. Wyobraźcie sobie Państwo jak pan Donald Tusk uzbroi banderowców spod bandery Bandery i innych morderców, którzy namawiali do mordowania Polaków.

I dopiero zacznie się jatka w tej części Europy... Niemcy będą zacierać ręce, konsekwencje poniosą Polacy. Jak ten Tusk musi nienawidzić Polaków? Bo przecież” Polskość to nienormalność”- nieprawdaż?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz